Naše akce

Výdejní okénko 7.5.-9.5.2021

30. června 2021

O víkendu 7.5. - 9.5. otevíráme opět výdejní okénko v naší hospůdce. Navštívit nás můžete v pátek 7.5. od 15:00 do 21:00, v sobotu 8.5. od 11:00 do 21:00 hod a v neděli od 11:00 do 20:00 hod. V nabídce máme pizzu, burgery nebo langoše. Těšíme se na vás.

Promítání MS v hokeji 2021 na kryté venkovní terase

2. června 2021

Můžete se těšit na promítání na venkovní kryté terase.

Od 18.12. ZAVŘENO do odvolání

31. května 2021

Rádi bychom informovali všechny hosty, že od pátku 18.12. musíme naši hospůdku opět zavřít dle vládních nařízení. Jakmile budeme moci znovu otevřít, budeme vás informovat.

Aktivity v okolí

Lázně Leopoldov Buchlovice

Sirnaté Lázně na Smraďavce, které jsou součástí Buchlovic se nachází v malebném údolí Chřibů nedaleko Buchlovského zámku a hradu Buchlova. Byly založeny v roce 1805 proslulým lidumilem Leopoldem Berchtoldem. Najdete zde ubytování na Loveckém zámečku a chatkách, restauraci, zahradní občerstvení, prostory k pořádání svateb a firemních akcí, lázeňské a relaxační procedury, sportovní vyžití,

Zámek Buchlovice

Oblast Smrďavka spadá pod obec Buchlovice, kde dominuje Buchlovský zámek. Bohatě vyzdobený barokní zámek byl údajně postaven pro manželku Jana Dětřicha z Petřvaldu. V okolí zámku se rozkládá rozsáhlý anglický park. Zámek byl vybudován na přelomu 17. a 18. století, lehce přestavěn a upraven byl pak ve 20. letech 20. století a tento vzhled si uchovává dodnes.

Význam zámku značně stoupl kolem roku 1900 za vlády hraběte Leopolda Berchtolda. Elegantní a šarmantní majitel působil v rakousko-uherských službách jako diplomat na velvyslanectvích v Londýně, Paříži a Petrohradě. V roce 1908 se na zámku konala pod jeho záštitou schůzka ruského a rakousko-uherského ministra zahraničních věcí, která vedla k politickému rozdělení sfér vlivu na Balkáně a následné anexi Bosny a Hercegoviny rakouskou armádou. Díky svým schopnostem byl Berchtold v roce 1912 jmenován předposledním rakouským ministrem zahraničních věcí. Z buchlovického zámku bylo poté vytvořeno reprezentativní sídlo, v jehož zdech přední politikové té doby rozhodovali o osudech Evropy. Právě z tohoto období pochází také současná podoba zámku i luxusně zařízené interiéry.

Hrad Buchlov

Nepochybně nejzajímavějším objektem v okolí Leopoldova je hrad Buchlov. Počátky hradu se datují do první poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost. Nejstarší část hradu tvořily obranné věže s obytným palácem a kaplí.