Naše akce

Bowling opět v provozu

31. července 2021

Opět jsme otevřeli bowling. Rezervace na telefonu 572 595 900. Těšíme se na vás.

Od 31.5. otevřeny i vnitřní prostory + pravidelné polední menu

31. července 2021

Od pondělí 31.5. máme kromě venkovní zahrádky a kryté terasy otevřeny také vnitřní prostory hospůdky. Otevřeno každý den od 11:00 do 21:59. PRAVIDELNÉ MENU OD PO-PÁ 11.00-13.00 HOD ČESNEKOVÁ POLÉVKA + ŠUNKOVÁ PIZZA POUZE ZA 99 KČ

Rodinný víkend na Smraďavce 12.-13.6.2021

14. července 2021

Už v sobotu 12. června a v neděli 13. června se koná 2. ročník Rodinného víkendu na Smraďavce. Těšíme se na všechny. Po oba dny na louce i v areálu lázní již od dopoledne budou dětem k dispozici kolotoče, skákací atrakce, koně, malování na obličej, dětské třpytivé tetování, balónky plněné héliem, hasičská technika a další, včetně bohatého občerstvení. SOBOTA 12.6. - KOUZELNÝ KARNEVAL s Jirkou Hadašem. NEDĚLE 13.6. - POHÁDKOVÝ RYBNÍK + BAMBINO PÁRTY + Kateřina Kačule Pokorná.

Aktivity v okolí

Lázně Leopoldov Buchlovice

Sirnaté Lázně na Smraďavce, které jsou součástí Buchlovic se nachází v malebném údolí Chřibů nedaleko Buchlovského zámku a hradu Buchlova. Byly založeny v roce 1805 proslulým lidumilem Leopoldem Berchtoldem. Najdete zde ubytování na Loveckém zámečku a chatkách, restauraci, zahradní občerstvení, prostory k pořádání svateb a firemních akcí, lázeňské a relaxační procedury, sportovní vyžití,

Zámek Buchlovice

Oblast Smrďavka spadá pod obec Buchlovice, kde dominuje Buchlovský zámek. Bohatě vyzdobený barokní zámek byl údajně postaven pro manželku Jana Dětřicha z Petřvaldu. V okolí zámku se rozkládá rozsáhlý anglický park. Zámek byl vybudován na přelomu 17. a 18. století, lehce přestavěn a upraven byl pak ve 20. letech 20. století a tento vzhled si uchovává dodnes.

Význam zámku značně stoupl kolem roku 1900 za vlády hraběte Leopolda Berchtolda. Elegantní a šarmantní majitel působil v rakousko-uherských službách jako diplomat na velvyslanectvích v Londýně, Paříži a Petrohradě. V roce 1908 se na zámku konala pod jeho záštitou schůzka ruského a rakousko-uherského ministra zahraničních věcí, která vedla k politickému rozdělení sfér vlivu na Balkáně a následné anexi Bosny a Hercegoviny rakouskou armádou. Díky svým schopnostem byl Berchtold v roce 1912 jmenován předposledním rakouským ministrem zahraničních věcí. Z buchlovického zámku bylo poté vytvořeno reprezentativní sídlo, v jehož zdech přední politikové té doby rozhodovali o osudech Evropy. Právě z tohoto období pochází také současná podoba zámku i luxusně zařízené interiéry.

Hrad Buchlov

Nepochybně nejzajímavějším objektem v okolí Leopoldova je hrad Buchlov. Počátky hradu se datují do první poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost. Nejstarší část hradu tvořily obranné věže s obytným palácem a kaplí.